Класифікація торгівельних термінів ІНКОТЕРМС 2010
Інкотермс (Incoterms, International commerce terms) — міжнародні комерційні умови, комплект міжнародних правил з тлумачення найбільш широко використовуваних торговельних термінів (умов) в галузі міжнародної торгівлі.
Інкотермс встановлюють правила, які регулюють питання пов'язані з доставкою товарів від продавця до покупця. Це включає в себе власне перевезення, відповідальність за експортне та імпортне оформлення товарів. Ці правила визначають відповідального за сплату доставки, митного оформлення, та страхування ризиків на шляху транспортування товарів залежно від означених стандартних умов поставки.
В наш час Інкотермс діє в редакції 2010 року, яка містить чіткіше і простіше тлумачення термінів, багато з яких були відкоректовані. Зміни в Інкотермс-2010 були внесені з врахуванням сучасних тенденцій розвитку міжнародної торгівлі.
Група E — Місце відправлення (Departure)
EXW. Ex Works (вказане місце): товар зі складу продавця.
Група F — Основне перевезення неоплачене (Main Carriage Unpaid)
FCA. Free Carrier (вказане місце): товар доставляється перевізнику замовника.
FAS. Free Alongside Ship (вказано порт завантаження): товар доставляється до судна замовника.
FOB. Free On Board (вказано порт завантаження): товар завантажується на судно замовника.
Група C (без вивантаження)
CIF. Cost, Insurance and Freight (вказано порт призначення): товар страхується й доставляється до порту замовника (без вивантаження).
CFR Cost and Freight (... named port of destination) Вартість і фрахт (... назва порту призначення)
CPT. Carriage Paid To (вказано місце призначення): товар доставляється перевізнику замовника у зазначеному порту
CIP. Carriage and Insurance Paid to (вказано місце призначення): товар страхується й доставляється перевізнику замовника у зазначеному порту
Група D — Доставка (Delivery)
DAT (Delivered at Terminal) — вказано термінал призначення (новий термін),
DAP (Delivered at Place) — вказано місце призначення (новий термін),
DDP (Delivered Duty Paid) — вказано місце призначення, товар доставляється замовнику, митні платежі, та інші платежі, пов'язані з страхуванням ризиків, здійснює постачальник. Ці умови в Україні прямо не працюють, бо митні платежі, згідно законодавства України, може сплачувати лише резидент.
Франкування
Франкування — економічні і правові умови, котрі зумовлюють порядок включення до ціни тих чи інших витрат на транспортування, вантажні роботи, зберігання й страхування вантажів. Отже, ціни залежно від умов постачання товарів відрізняються по видах франко.
Франко — термін у міжнародній торгівлі, що позначає певне місце, визначене в договорі купівлі-продажу, у якому відбувається перехід права власності на товар та відповідальності за нього від продавця до покупця.